ΠΟΛΙΤΙΚΗ

Οι υποψήφιοι βουλευτές της Νέας Δημοκρατίας σε όλους τους νομούς

Δείτε τα 397 ονόματα της Νέας Δημοκρατίας ανά Περιφέρεια.

Υπάρχουν όμως ακόμα πολλά ονόματα που εκκρεμούν για να ολοκληρωθούν οι λίστες. 

Δείτε αναλυτικά:

Περιφέρεια Αττικής

Α’ Αθηνών Βασίλης

Κικίλιας, Ολγα Κεφαλογιάννη, Νικήτας Κακλαμάνης, Φωτεινή Πιπιλή, Θάνος Πλεύρης, Σοφία Νικολάου, Αγγελος Συρίγος, Δημήτρης Ιατρίδης, Δημήτρης Τσιόδρας, Αλεξάνδρα Χαριτάτου, Σοφία Λουκέρη, Κωνσταντίνος Μπογδάνος, Θεόδωρος Φορτσάκης. 

Β1 βορείου τομέα Αθηνών 

Κωστής Χατζηδάκης, Αδωνις Γεωργιάδης, Γιώργος Κουμουτσάκος, Ζωή Ράπτη, Νίκη Κεραμέως, Θεόδωρος Ρουσόπουλος, Σάκης Ιωαννίδης, Ιωάννα Καλαντζάκου, Νίκος Ρωμανός, Βασίλης Ξυπολητάς, Νίκος Κωστόπουλος, Πέτρος Τατσόπουλος, Μανώλης Γραφάκος, Φώτης Καρύδας, Μαριάνθη Καφετζή, Δημήτρης Καιρίδης, Ινέτζη Δημητρακάκη, Μαριάνθη Μήκα, Χριστίνα Καφετζή-Ραυτοπούλου. 

Β2 δυτικού τομέα Αθηνών 

Κυριάκος Μητσοτάκης, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης, Γεράσιμος Γιακουμάτος, Αντώνης Πανούτσος, Γιάννης Λοβέρδος, Δημήτρης Καλογερόπουλος, Δημήτρης Μαραβέλιας, Μπάμπης Καούκης, Ράνια Σαγιάκου, Τζένη Πανταζή, Εύη Τοτώνη. 

Β3 νοτίου τομέα Αθηνών 

Νίκος Δένδιας, Σοφία Βούλτεψη, Αννα Καραμανλή, Χάρης Θεοχάρης, Γρηγόρης Ψαριανός, Διονύσης Χατζηδάκης, Μιχάλης Σταυριανουδάκης, Ρένα Βασιλάκη, Κωνσταντίνος Κυρανάκης, Πάνος Παναγιωτόπουλος, Μπάμπης Παπαδημητρίου, Δημήτρης Παπανικολάου, Γιάννης Καλλιάνος, Βασίλης Σπανάκης, Τάσος Γαϊτάνης, Ντόρα Πάλλη, Ιωάννα Γκελεστάθη, Βασίλης Ανδρικόπουλος, Εμη Λιβανίου, Τέλης Αϊβαλιώτης, Καίτη Ρηνάκη-Αντωνάκη. 

Ανατολική Αττική 

Μάκης Βορίδης, Γεωργία Μαρτίνου, Γιώργος Βλάχος, Βασίλης Οικονόμου, Βάσω Κόλλια, Νίκος Καντερές, Χαρά Ξάνθη, Τάκης Φύσσας, Γιώργος Τσουκαλαδάκης. 

Δυτική Αττική 

Θανάσης Μπούρας, Γιώργος Κώτσηρας, Ανδρέας Τσώκος, Σταμάτης Πουλής, Ευαγγελία Κοπανάκη. 

Α’ Πειραιώς 

Κώστας Κατσαφάδος, Γιάννης Μελάς, Χριστόφορος Μπουτσικάκης, Τάσος Αβραντίνης, Νόνη Δούνια, Μαρία Καλαγιά, Νίκος Μανωλάκος, Νίκος Βλαχάκος, Ζωή Ρούσσου 

Β’ Πειραιώς 

Γιάννης Τραγάκης, Χριστίνα Τσιλιγκίρη, Μιχάλης Λιβανός, Γιώργος Βρεττάκος, Δημήτρης Μαρκόπουλος. 

Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

Αιτωλοακαρνανία 

Μάριος Σαλμάς, Κώστας Καραγκούνης, Βασίλης Φεύγας, Σπήλιος Λιβανός, Αναστασία Σακαρέλη, Μαρία Καλπουζάνη, Τόνια Αράχωβα, Χρήστος Παΐσιος, Γεωργία Μπόκα.

Αχαΐα 

Ανδρέας Κατσανιώτης, Ιάσονας Φωτήλας, Αγγελος Τσιγκρής, Εφη Γιαννιά, Ελένη ΚονιδάρηΑντωνοπούλου, Γιώργος Κουτρουμάνης, Αννα Μαστοράκου, Γιώργος Σκρουμπής, Γιώργος Μουτούσης, Ασπασία Ρηγοπούλου, Αθηνά Τραχίλη, Χριστίνα Αλεξοπούλου. 

Ηλεία 

Κώστας Τζαβάρας, Διονυσία Αυγερινοπούλου, Γιώργος Κοντογιάννης, Μαρία Νικολοπούλου, Αριστέα Παπαδοπούλου, Νίκος Καλάκος, Ανδρέας Νικολακόπουλος. 

Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας 

Α’ Θεσσαλονίκης 

Κώστας Καραμανλής, Κώστας Γκιουλέκας, Δημήτρης Σταμάτης, Σταύρος Καλαφάτης, Ελενα Ράπτη, Αννα Ευθυμίου, Δημήτρης Πανοζάχος, Σύνθια Σάπικα, Γιάννης Παπαγεωργίου, Διαμαντής Γκολιδάκης, Αφροδίτη Λατινοπούλου, Βίκυ Νάκου, Μαρία Μήτσιου, Μαρία Καρατενίζη, Βασίλης Γάκης, Νιόβη Παυλίδου, Αντώνης Σαμαράς, Νίκος Ταχιάος, Δημήτρης Βενιέρης, Παναγιώτης Κοκκόρης, Δημήτρης Κούβελας. 

Β’ Θεσσαλονίκης 

Θεόδωρος Καράογλου, Σάββας Αναστασιάδης, Δημήτρης Βαρτζόπουλος, Λάμπρος Καούδης, Γιάννης Καραγιάννης, Κώστας Ευθυμίου, Ανατολή Κωνσταντινίδου, Φάνης Παπάς, Αννα Νικολή, Κατερίνα Ζιούτα.

Ημαθία 

Απόστολος Βεσυρόπουλος, Λάζαρος Τσαβδαρίδης, Τάσος Μπαρτζώκας, Νίκη Καρατζούλα, Φώτης Κουτσουπιάς, Προκόπης Μπίλης, Σοφία Ράλλη. 

Πέλλα
 

Γιώργος Καρασμάνης, Διονύσης Σταμενίτης, Λάκης Βασιλειάδης, Δημήτρης Ταπαζίδης, Γεσθημανή Πασχαλίδου, Ειρήνη Χατζοπούλου. 

Σέρρες 

Κώστας Καραμανλής, Φωτεινή Αραμπατζή, Τάσος Χατζηβασιλείου, Μενέλαος Βλάχβεης, Δημήτρης Γκολέμης. 

Κιλκίς 

Γιώργος Γεωργαντάς, Κώστας Κιλτίδης, Γαρουφαλιά Καρβουνιάρη, Τριαντάφυλλος Πέτρογλου, Αλέξανδρος Πασιατάς, Αναστασία Ανανιάδου. 

Χαλκιδική 

Γεώργιος Βαγιωνάς, Γιάννης Τζίτζιος, Γρηγόρης Τάσιος, Μαρία Αβέρη, Γιώργος Τσουπλάκης. 

Πιερία 

Σάββας Χιονίδης, Αννα Μάνη-Παπαδημητρίου, Θανάσης Λιακόπουλος, Εφη Μπάσδρα, Φώντας Μπαραλιάκος, Θεόδωρος Τόνας. 

Περιφέρεια Κρήτης

Ηράκλειο 

Λευτέρης Αυγενάκης, Μάξιμος Σενετάκης, Γρηγόρης Πασπάτης, Γιώργος Ματαλιωτάκης, Γρηγόρης Ροκαδάκης, Θεανώ Βρέτζου, Ανδρέας Στρατάκης, Νίκος Τζώρτζογλου. 

Λασίθι 

Γιάννης Πλακιωτάκης, Δέσποινα Μπαλοθιάρη, Νεκτάριος Παπαβασιλείου. 

Ρέθυμνο 

Γιάννης Κεφαλογιάννης, Κωνσταντίνος Δανδουλάκης, Στέλιος Μαλλιαρός, Αγάπη Κακλιδάκη (Κακλή). 

Χανιά 

Ντόρα Μπακογιάννη, Μανούσος Βολουδάκης, Δημήτρης Φραγκάκης, Ελβίρα Στασινού, Γιώργος Σχοινοπλοκάκης, Βασίλης Διγαλάκης, Γιάννης Κασελάκης. 

Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας

Γρεβενά 

Τιμολέων Κοψαχείλης, Ανδρέας Πάτσης, Δημήτρης Τσακνάκης, Χρίστος Βλαχοκώστας. 

Καστοριά 

Μαρία Αντωνίου, Ζήσης Τζηκαλάγιας. 

Κοζάνη 

Μιχάλης Παπαδόπουλος, Χρόνης Ακριτίδης, Γιώργος Αμανατίδης, Παρασκευή Βρυζίδου, Γιώργος Δακής, Εύη Πρώιου, Γιώργος Τοπαλίδης. 

Φλώρινα 

Γιάννης Αντωνιάδης, Σταύρος Παπασωτηρίου, Γιάννης Βοσκόπουλος. 

Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης

Δράμα 

Δημήτρης Κυριαζίδης, Κώστας Μπλούχος, Κώστας Κόντος. 

Εβρος 

Αναστάσιος Δημοσχάκης, Χρήστος Δερμεντζόπουλος, Κωνσταντίνος Χατζημιχαήλ, Χρύσα Μπαχαρίδου, Κώστας Κελέτσης. 

Καβάλα 

Νίκος Παναγιωτόπουλος, Μακάριος Λαζαρίδης, Γιώργος Καλαντζής, Γιώργος Φιλόσογλου. 

Ξάνθη 

Αλέξανδρος Κοντός, Μαίρη Τσιακίρογλου, Μαρίνα Παυλίδου. 

Ροδόπη 

Ευριπίδης Στυλιανίδης, Κώστας Ιατρίδης, Βούλα Ελευθεριάδου. 

Περιφέρεια Πελοποννήσου

Αργολίδα 

Γιάννης Ανδριανός, Σόνια Τάνταρου, Ελένη Παναγιωτοπούλου, Σπύρος Ρομποτής. 

Αρκαδία 

Κώστας Βλάσης, Σωκράτης Κοσμίδης, Νίκος Γιαννακόπουλος, Κωνσταντίνος Μπεντεβής, Γιάννης Κατσίρης. 

Κορινθία 

Χρίστος Δήμας, Νίκος Ταγαράς, Κώστας Κόλλιας, Σοφία Αναγνωσταρά, Μαρία Παπακωνσταντίνου, Μαρία-Ελένη Σούκουλη. 

Λακωνία 

Θανάσης Δαβάκης, Γιάννης Κουλιζάκος, Φεβρωνία Πατριανάκου, Νεοκλής Κρητικός, Εύα Κοντοσταθάκου. 

Μεσσηνία 

Αντώνης Σαμαράς, Γιάννης Λαμπρόπουλος, Μίλτος Χρυσομάλλης, Παναγιώτης Χαλβατσιώτης, Παναγιώτης Γιαννόπουλος, Πιπίνα Κουμάντου, Παναγιώτα Ντίντα, Δημήτρης Αναστασόπουλος. 

Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου

Δωδεκάνησα 

Μάνος Κόνσολας, Γιάννης Παππάς, Βασίλης Υψηλάντης, Μίκα Ιατρίδη, Αντώνης Γιαννικουρής, Τόνια Μοροπούλου, Κατερίνα Εμμανουήλ, Ελένη Μαυρογάλου. 

Κυκλάδες 

Γιάννης Βρούτσης, Κατερίνα Μονογυιού, Φίλιππος Φόρτωμας, Γεώργιος Βακόνδιος, Θεώνη Λειβαδάρου, Μάρκος Καφούρος, Λίλη Αγγελοπούλου. 

Περιφέρεια Ιονίων Νήσων

Κέρκυρα 

Στέφανος Γκίκας, Γιάννης Κοντός, Φανή Τσιμπούλη. 

Ζάκυνθος 

Χριστίνα Τετράδη, Διονύσης Ακτύπης, Φίλιππος Συνετός, Τάσος Καλόφωνος. 

Λευκάδα 

Αθανάσιος Καββαδάς, Βασίλης Παπαχρήστος, Βασίλης Μελάς, Γεωργία Αυγερινού. 

Κεφαλλονιά 

Παύλος Παπαδάτος, Χαράλαμπος Λυκούδης, Γιώργος Κοκκόλης, Παύλος Παπαδάτος, Γεράσιμος Ιλινόιου-Τσουρούφλης, Παναγής Καπάτος, Βικτώρια Αλεξανδράτου. 

Περιφέρεια Ηπείρου

Αρτα 

Γιώργος Στύλιος, Εύη Καραμπίνα, Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου, Δημήτρης Κονταξής, Μαριλένα Παπαγεωργίου.

Ιωάννινα 

Κώστας Τασούλας, Σταύρος Καλογιάννης, Γιώργος Αμυράς, Χάρης Λαζάνης, Λάμπρος Γεωργόπουλος, Στέφανος Φούσας, Γιώργος Καψάλης, Βαλαντία Τσέπη. 

Πρέβεζα 

Στέργιος Γιαννάκης, Σπύρος Κυριάκης, Δημήτρης Γιολδάσης. 

Θεσπρωτία 

Βασίλης Γιόγιακας, Αντώνης Μπέζας. 

Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου

Λέσβος 

Χαράλαμπος Αθανασίου, Παύλος Βογιατζής, Δημήτρης Παπαγιαννίδης. 

Σάμος 

Μάνος Λογοθέτης, Χριστόδουλος Στεφανάδης, Ιωάννα Καραγιάννη. 

Χίος 

Νότης Μηταράκης, Κώστας Τρομπούκης, Αιμιλιανός Ευαγγελινός, Χαράλαμπος Μπουρνιάς, Καλλιόπη Γιαννούλου, Σταύρος Μιχαηλίδης, Πέννυ Τασσοπούλου.

Περιφέρεια Θεσσαλίας

Καρδίτσα 

Κώστας Τσιάρας, Ασημίνα Σκόνδρα, Φώτης Βρέκος, Γιώργος Αναγνωστόπουλος, Ευάγγελος Θεολόγης, Σοφία Τόλια, Δημήτρης Τσιαντής, Γιώργος Κωτσός, Κώστας Κουσάης.

Λάρισα
 

Χρήστος Κέλλας, Μάξιμος Χαρακόπουλος, Γιώργος Κατσιαντώνης, Θεοδώρα Κάλλα, Θανάσης Παιδής, Γιώργος Καραβάνας, Αθηνά Σιαφαρίκα. 

Μαγνησία 

Χρήστος Μπουκώρος, Ζέττα Μακρή, Γιώργος Καλτσογιάννης, Κωνσταντίνος Μαραβέγιας, Χρήστος Χρόνης, Σάκης Κοκκίνης, Κατερίνα Πατσογιάννη. 

Τρίκαλα 

Κώστας Σκρέκας, Ηλίας Βλαχογιάννης, Θανάσης Λιούτας, Μικέλης Χατζηγάκης, Ηλίας Τσιαούσης, Χρήστος Λιάπης, Ζέφη Νικολάου, Χρήστος Κρητικός, Γιάννης Αναγνώστου.

Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας

Βοιωτία 

Γιάννης Καράμπελας, Ανδρέας Κουτσούμπας, Μιχάλης Γιαννάκης, Σωσώ Μανάρα, Δημήτρης Σύρμος, Ευαγγελία Τζουβελέκη, Βίκυ Συροπούλου. 

Εύβοια 

Σίμος Κεδίκογλου, Κώστας Μαρκόπουλος, Θανάσης Ζεμπίλης, Γιάννης Μανώλης, Δημήτρης Αργύρης, Γιώργος Μαρίνος, Ευαγγελία Μιμίκου, Αννα Παππά. 

Ευρυτανία 

Κωνσταντίνος Κοντογεώργος, Θωμαΐς Οικονόμου, Κλεομένης Λάπας, Τζίνα Οικονόμου. 

Φωκίδα 

Γιάννης Μπούγας, Κωνσταντίνος Χαλιορής, Αθως Φαρδέλος, Ασπασία Μανδρέκα. 

Φθιώτιδα 

Χρήστος Σταϊκούρας, Γιάννης Οικονόμου, Τόλης Παπαποστόλου, Θέμης Χειμάρας, Ελενα Μακρή, Θανάσης Κόκκινος, Γιώργος Κοτρωνιάς, Μαρία Τσίρκα.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close